Howard Lederer, Jonathon Natale, Doyle Brunson, Johnny Chan, Chris "Jesus" Ferguson, Daniel Negreanu, Jennifer Harman, Barry Greenstein, Phil Hellmuth, John Juanda, Mike Sexton, Annie Duke, Men "The Master" Nguyen i Phil Ivey
...ludzie żyliby w szczęściu i pokoju.
...pokerzyści rządziliby światem :)
Angażuje się społecznie i wspiera organizacje charytatywne. Aby mieć szczęście przy stoliku pokerowym, całuje zdjęcia swoich dzieci.
Zdjęcia udostępniła strona FullTiltPoker
Jerry Yang - słynny pokerzysta
Z Laosu do Stanów Zjednoczonych - Jerry podbija świat pokera
Jako 13-latek wyemigrował wraz z rodziną do Stanów Zjednoczonych. Za najszczęśliwszy moment życia uważa dzień, w którym rząd amerykański zezwolił na wjazd do kraju. Największą przeszkodą na drodze do aklimatyzacji okazał się język angielski. Jerry miał trudności z opanowaniem alfabetu, ale ojciec bezustannie wspierał syna: „Chłopcze, jeśli ukończysz gimnazjum, będę z ciebie dumny”. Jerry Yang miał jednak większe ambicje - jego celem były studia medyczne. Zdał on też egzaminy wstępne, jednak w międzyczasie zmienił zdanie i rozważał zostanie misjonarzem. Ostatecznie zdecydował się na studia psychologii zdrowia, które ukończył z wyróżnieniem. Ciekawostką jest fakt, iż dopiero w 2005 roku zaczął grać w pokera.
W przeciągu krótkiego czasu sporo się nauczył i diametralnie poprawił strategię gry. Podobnie jak słynny zawodowiec Chris Moneymaker, Jerry dostał się na WSOP dzięki turniejowi kwalifikacyjnemu. W przeciwieństwie do Moneymakera, który wygrał turniej kwalifikacyjny online, Jerry zdobył przepustkę do udziału w turnieju głównym WSOP 2007 w kasynie Pechanga Resort and Casino w Temecula (Kalifornia). W turniej włożył zaledwie 225$. Jerry często odwiedza portale oferujące pokera online, swoją obecnością zaszczycał także FullTiltPoker. Jeżeli chcesz zagrać w bezpiecznym i sprawdzonym e-kasynie, zarejestruj się na William Hill i zainkasuj bonus powitalny. Podczas World Series of Poker 2007 Jerry Yang spotkał się z ostrą krytyką na temat swojego agresywnego i nietypowego stylu gry. Niektórzy znawcy fachu są jednak zdania, że agresja jest kluczem do sukcesu. Można powiedzieć, że Jerry Yang po prostu bezwzględnie z niego korzystał. Ostatniego dnia turnieju głównego tylko jeden pokerzysta dysponował mniejszym zapasem żetonów niż Jerry Yang. Mimo widma grożącej porażki, Jerry trzymał się planu: „Miałem pewną strategię... Jedyną szansą na wygranie tego turnieju, była bardzo agresywna gra od samego początku – i tak też grałem.” Przy każdym wejściu all-in Jerry Yang całował fotografię swoich dzieci, a nawet odmawiał modlitwę. Podczas jednego z rozdań otrzymał parę czwórek, natomiast jego przeciwnik miał starszą parę. Wystarczyło, że Jerry poprosił Boga o trójkę – „Boże, daj mi trójkę” – i flop rzeczywiście przyniósł upragnioną kartę! Następnie Jerry szepnął: „Boże, jeśli chcesz, żebym to wygrał, daj mi asa bądź 4 w riverze.” Bóg wysłuchal go również w tym przypadku! Także w ostatnim rozdaniu opatrzność nie opuściła urodzonego w Laosie pokerzysty. Yang miał pięciokrotnie więcej żetonów niż przeciwnik Tuan Lam. Po trwającej 16 godzin grze Tuan Lam wszedł all-in z ręką A-Q. Yang sprawdził z parą 8. Flop przyniósł Q-9-5, co dawało Lamowi parę dam. Turn przyniósł 7, river 6, dzięki czemu Jerry Yang miał strita – i zwycięstwo w kieszeni. Od tej pory mógł on tytułować się pokerowym mistrzem świata 2007, a za triumf oprócz złotej bransolety otrzymał 8,25 miliona dolarów. Jerry był w siódmym niebie: „Jestem bardzo szczęśliwy. Nie potrafię tego opisać. Adrenalina uderzyła mi do głowy. To było niesamowite. Jestem przeszczęśliwy. Naprawdę brak mi słów.” W trakcie World Series of Poker Jerry Yang korzystał ze swojego wykształcenia jako psycholog. Wyjaśnił, że zwłaszcza w pierwszych godzinach turnieju dokładnie obserwował zachowanie przeciwników, dzięki czemu był w stanie zbudować ich profile, które mógł wykorzystać jako sekretną broń. Podczas gry odświeżał je w pamięci i podejmował decyzje na podstawie wniosków z poczynionych obserwacji. Dla ułatwienia gry w kasynach pokerowych online polecamy kalukator szans, który jest matematyczną odpowiedzią na psychologię.
Poker na cele charytatywne i życie prywatne
Na pytanie, co jest dla niego ważniejsze, złota bransoleta czy pieniądze, odparł: „Powiedziałbym, że pieniądze. Bransoleta jest tytułem, który daje ci jakiś status. Pieniądze można za to zainwestować w przydatne rzeczy. Można pomagać ludziom.” Jerry zobowiązał się przeznaczać 10% swoich wygranych na cele charytatywne, wspomagając fundacje takie jak „Make a Wish-Foundation“, „Ronald McDonalds House“ i „Feed the Children“. Czy Jerry widziałby się w roli ambasadora pokera?
„Jasne. Uważam, że poker jest wspaniałą szansą dla wielu osób i że wszyscy powinniśmy wspierać tę grę. Niektórzy z nas zarabiają w ten sposób na życie, dlatego nie powinniśmy się wahać, jeśli istnieje szansa na pomoc społeczeństwu i rodzinom. Niektórzy z nas mają stałą pracę, niektórzy grają w pokera, ale cokolwiek byśmy nie robili, powinniśmy wspierać i promować pokera gdzie tylko to możliwe.”
Jak napomknęliśmy, Jerry z wykształcenia jest psychologiem i pracuje w ośrodku opieki społecznej. Zajmuje się sierotami z tradycyjnie niedofinansowanych domów dziecka i troszczy się o to, żeby pozbawione rodziców osoby trafiały do w miarę dobrych rodzin zastępczych. Mimo satysfakcji zawodowej, chciałby poszerzyć zakres swojej pomocy. Realizacja tego zamierzenia stała się możliwa dzięki wygranym w kasynach pokerowych. Jerry ma zamiar zrezygnować z pracy na korzyść bardziej efektywnego wspomagania organizacji charytatywnych: „Spotkam się z szefem i powiem mu, że mam wewnętrzną potrzebę zrobienia czegoś dobrego i pomocy finansowej dla potrzebujących. Zachowam się jednak profesjonalnie i uszanuję dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Także moja żona (krupier Blackjacka) nie musi już chodzić do pracy.” Na pytanie, czy jego życie uległo zmianom po triumfie na World Series of Poker 2007 i zyskaniu statusu gwiazdy pokera, odpowiada:
„W sumie jest świetnie. Poznaję mnóstwo nowych ludzi i fanów. Wszyscy w świecie pokera oraz poza nim okazaują mi sympatię. Jestem wdzięczny, a moje życie zmieniło się diametralnie – rzecz jasna na lepsze. Wraz z żoną zrezygnowaliśmy z poprzednich stanowisk, żeby więcej czasu poświęcać dzieciom. Powtórzę więc: w moim życiu wszystko się układa."
Yang wraz z żoną i sześciorgiem dzieci mieszka w Temecula w Południowej Kalifornii, jego ulubionym miejscu pobytu. Przywiązanie do rodziny Jerry z pewnością odziedziczył po swoich opiekuńczych i kochających rodzicach, którzy byli obecni podczas historycznej wygranej syna na WSOP 2007. Do jego hobby – obok gry w pokera – należy czytanie, spacery, golf, taniec, sporty wodne i biwakowanie. Jego ulubionym filmem jest „Braveheart“, natomiast z muzyki preferuje jazz i pop. Gwiazdor pokera ma także spore ambicje odnośnie przyszłej kariery zawodowej - pragnie prowadzić własną firmę. Jerry Yang jest bez wątpienia jedną z najbardziej wyrazistych postaci w branży pokerowej. Nawet sięgnięcie po najwyższe trofeum nie przewróciło mu w głowie, ponieważ bezustannie realizuje swoją pasję wspierania bliźnich! Ważna informacja: Pokerzysta Jerry Yang nie ma nic wspólnego z Jerrym Yangiem, założycielem Yahoo!
Obejrzyj wideoklip: Jerry Yang
WCIŚNIJ 'PLAY' A NASTĘPNIE PRZYCISK 'MENU', ZNAJDUJĄCY SIĘ Z PRAWEJ OD GŁOŚNIKA, ABY OBEJRZEĆ WIĘCEJ WIDEOKLIPÓW: JERRY YANG