Doyle Brunson alias "Texas Dolly"

Utworzono: 15 sierpnia 2008
Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2008
Wpis z 15 sierpnia 2008    

DOYLISM OF THE DAY: “Czas to sposób matki natury na to, aby wszystko nie działo się na raz” (“Time is nature’s way of keeping everything from happening at once.”)

Siedemnastu byłych koszykarzy z mojej drużyny w latach 1950 - 1954 na Hardin Simmons University zjechało się w tym tygodniu z trzydniową wizytą do Flathead Lake. Cofnęliśmy się w czasie i nikt z nas nie czuł tego, że z wyjątkiem kilku wcześniejszych zjazdów nie widzieliśmy się przez ostatnie 50 lat. Chłopcy wzięli ze sobą żony i wszyscy świetnie się bawiliśmy. Co za wspaniali ludzie! Każdego wieczora organizowaliśmy piknik nad jeziorem, mieliśmy świetny ubaw i dużo wspominaliśmy. Urządzaliśmy wycieczki po jeziorze na moim pontonie, który mieści 15 osób. Kilku z nas przejechało się na scooterach wodnych, a tych, którzy się nie odważyli nazwałem bandą tchórzy. To coś jedzie 60 mil na godzinę i na serio daje kopa, kiedy uderzysz w fale, spowodowane wiatrem lub też silnikami innych łodzi. Byli koledzy z drużyny przybyli nawet z Florydy, jednak większość była z Teksasu. Najmłodszy miał 71 lat, zaś najstarszy – który służył w armii, zanim rozpoczął studia, miał 82 lata.

Nawet jeśli zjazd był świetną sprawą, to poczułem mój prawdziwy wiek. Być może pierwszy raz w życiu. Jestem tak stary, jak większość z nich. Zdarza się, że mam duszę młodzieńca, jednak ciało staje się coraz starsze. Ale cóż, tak też być powinno.

Teraz wracam do Vegas i przygotowuję się do podróży do Makau w Chinach, w którą wybieram się razem z Toddem. Mamy zamiar zagrać w APT oraz promować DoylesRoom w Azji. Już nie możemy się doczekać, żeby tam pojechać i trochę się pobawić. Będzie to długa podróż samolotem, a zarazem mój pierwszy raz w tych okolicach. Najbardziej wysuniętym na wschód punktem, jaki odwiedziłem dotychczas były Filipiny. Do dziś pamiętam, jak bardzo byłem zaskoczony faktem, że ludzie zdawali się wiedzieć, kim jestem. Mówią, że tego samego mogę spodziewać się w Makau. W tym czasie mamy także zamiar zagrać w kilku grach big cash. Minimalny buy-in wynosi 150 000 $, jednak wielu bogatych Chińczyków wchodzi z milionem dolarów. Zapowiada się interesująco!

Kiedy wyglądam przez okno widzę stadko kanadyjskich gęsi przechadzających się po ogonie mojej łódki. Za każdym razem, kiedy je widzę, na myśl przychodzą mi Brad Booth i Daniel Negreanu. Może dlatego, że obydwoje są Kanadyjczykami? A propos Daniela, czytałem jego blogi o golfie. O to jak gra, zapytałem kolegę, z którym zwykle grywa, na co ten odparł, że Daniel gra tak źle, że chciał on się udusić, jednak nie mógł utrzymać swojej głowy w dole tak długo! – DB


8,00        2